تبلیغات
مالستان - چگونه عمر طولانی و سلامت بهتری داشته باشیم
 
مالستان
جذابترین عکسهای دیدنی مالستان، عکس های خنده دار و جالب
چهارشنبه 27 شهریور 1392 :: نویسنده : admin

چگونه عمر طولانی داشته باشیمحتما همه ما دوست داریم عمر طولانی داشته باشیم شاید هم همیشه این سوال در ذهن ما خطور کرده که چگونه عمر طولانی داشته باشیم؟ برای داشتن عمر طولانی باید برخی کارها را انجام بدهیم و برخی کارهای پرخطر را که به شدت عمر مارا طولانی می کند ترک کنیم.

در این گزارش از کارهایی بسیار پرخطری برای شما می گوییم که ظاهرشان عادی و روزمره است، اما گر در طول روز بیشتر از آنچه باید باشند، اتفاق افتند آنقدر در کم کردن عمر ما اثر دارد که حتی می توانند به سادگی ما را به کشتن دهند!

بعضی از کارهایی که ما در طول روز انجام می دهیم، ظاهر بسیار خوبی دارد و اصلا هم خطرناک به نظر نمی رسد، در حالیکه اگر کمی به نتایج آن دقت کنیم، می بینیم خطرناک تر از آن چیزی هستند که نشان می دهند.
در گزارش پیش رو از کارهایی برای شما می گوییم که ظاهرشان عادی و روزمره است، اما گر در طول روز بیشتر از آنچه باید باشند، اتفاق افتند آنقدر برای سلامتی ما خطرناک است که حتی می توانند به سادگی ما را به کشتن دهند!

 

1 - نشستن زیاد اولین دشمن عمر

مخاطب ویژه این خبر بد بیشتر از همه کارمندان پشت میز نشین هستند که حتی اگر اهل ورزش هم باشند، باز زیاد نشستن و بی تحرکی می تواند به سلامتشان آسیب بزند.
مطالعات نشان می دهد کسانی که بتوانند پشت میز نشینی خود در طول روز را به سه ساعت کاهش دهند، دو سال شانس زندگی بیشتری دارند.

2 - خوابیدن بیش از حد نیز عمر را کوتاه می کند

زیاد خوابیدن کار تنبل هاست. یعنی اگر تنبل هم نباشید با زیاد خوابیدن گرفتارش می شوید. البته فکر نکنید که کم خوابیدن یعنی سلامتی. اینطور نیست. چه زیاد خوابیدن و چه کم خوابیدن هر دو به سلامتتان ضربه می زند و در نتیجه موجب کوتاهی عمر شما می شود.
مروری بر یافته های دانشمندان در زمینه خواب نشان داده که آنهایی که در طول شبانه روز بیشتر از 9 ساعت می خوابند 4 درصد بیشتر از کسانی که 7 یا 8 ساعت می خوابند، در خطر حمله های قلبی هستند.

3 - خیره شدن طولانی مدت به مانیتور از عمر شما به شدت می کاهد


مطالعات نشان می دهد بیش از چهار ساعت بی وقفه جلوی یک صفحه نمایش نشستن مثل تلویزیون دیدن یا در اینترنت چرخیدن می تواند خطر حمله های قلبی را تا 13% افزایش دهد.
از طرفی مطالعه ای دیگر نشان می دهد کسانی که خیره شدن خود به صفحه های نمایش را به دو ساعت کاهش می دهند، می تواند 1/3 بیشتر از سایرین به عمر خود اضافه کنند.

4 - مصرف دارو برای بیماریهایی که خطر چندانی ندارند


خود درمانی عادت بسیار بدی است که خیلی ها گرفتارش هستند و بدون اینکه خود بدانند سلامتیشان را به خطر می اندازند. بسیاری از بیماری ها نیاز چندانی به درمان های دارویی ندارند و اصرار بر این نوع درمان می تواند بدن را ضعیف کند. بدن ضعیف نیز عمر کمتری دارد.

5 - نداشتن حس شوخ طبعی نیز عمر شمارا قیچی می زند


عصا قورت دادگی نه تنها ابهت نیست که عامل عبوس بودن هم هست. کسانی که فکر می کنند اگر شوخی کنند از هیبتشان کم می شوند در جریان باشند که شوخ طبع ها عمر بیشتری دارند.
شوخ طبعی، خنده و شادی روحیه را خوب می کند و روحیه خوب نیز جسم را سالم و سرحال نگاه می دارد.

6 - مسیرهای طولانی در داخل شهر موجب کاهش عمر می شود

مسیرهای طولانی به ویژه آنهایی که باید هر روز طی شوند، یکی از روی اعصاب ترین مشکلاتی هستند که بسیاری از ما به ویژه در کلان شهرها درگیرشان هستیم. مسیر طولانی انرژی فرد را که می گیرد هیچ، ممکن است به سلامت جسمی هم آسیب بزند چون فرد دائم در معرض آلودگی هوا، صوتی و... است.

7 - استرس بالا مهم ترین عامل کوتاه شدن عمر

این یکی بلای جان کوچک و بزرگ است این روزها. استرس و اضطراب داشتن برای هر چیز کوچکی شما را ازبین می برد. در واقع مثل کاتالیروز در مسیر زندگی تان عمل می کند و شما را هر چه بیشتر به مرگ نزدیک می کند.
کمی آرامتر باشید تا از زندگی لذت بیشتری ببرید و عمرتان هم طولانی تر شود.

8 - با نداشتن رژیم غذایی مناسب انتظار عمر طولانی نداشته باشید

خوردن غذاهای با کالری بالا اما ارزش غدایی پایین این روزها دیگر کشور جهان اول و سوم نمی شناسد. بسیاری از مردم جهان درگیر این مشکلات هستند و بدون اینکه بدانند رژیم های غذایی و سبک زندگی غلطی را دنبال می کنند.
در روزگار ما عامل بسیاری از مرگ ها سبک زندگی غلط است. عمر طولانی می خواهید حتما در باره سبک زندگی خود بیشتر دقت کنید.

9 - انزوا و گوشه گیری سیستیم ایمنی بدن را ضعیف و عمر را کوتاه می کند


از اجتماع دوری کردن، کم رو بودن و انزوا و گوشه گیری را انتخاب کردن، نه تنها شما را به آرامش نمی رساند که تنش هایتان در زندگی را هم بیشتر می کند.
کسانی که منزوی هستند و نمی توانند با هیچ جمعی بسازند، آرام آرام به سمت افسرده شدن و در نتیجه کوتاه تر شدن عمر خود پیش می روند. منبع: جام نیوز به نقل از سیمرغ

چه خوراکی های عمر ما را طولانی می کند


در پاسخ به اینکه چگونه عمر طولانی داشته باشیم؟ حتما باید نگاهی به نوع غذا و خوراکی های مورد استفاده مان بیاندازیم. خوب‌ است‌ بدانید كه‌ با خوردن‌ بعضی‌ مواد غذایی‌ می‌توانید به‌ سلامتی بهتر خود کمک كنید و به‌ طول‌ عمرتان‌ بیفزایید.
این‌ مواد غذایی‌ كه‌ به‌ خاطر همین‌ مساءله‌ مشهور شده‌اند، حاوی‌ دسته‌ای‌ ویتامین‌ها و مواد شیمیایی‌ مخصوص‌ هستند كه‌ به‌ شما برای‌ مقابله‌ با بسیاری‌ از بیماری‌های‌ كشنده‌ كمك‌ می‌كند. در اینجا به‌ دسته‌ای‌ از این‌ مواد غذایی‌ اشاره‌ می‌كنیم.

تخم مرغ‌


عمر طولانی‌ چیست؟ اگر حتی‌ نتوانید به‌ یاد بیاورید كه‌ دندان‌ مصنوعی‌هایتان‌ را كجا گذاشته‌اید، خوردن‌ تخم‌مرغ‌ به‌ شما كمك‌ می‌كند. تخم‌مرغ‌ حاوی‌ مقدار قابل‌ توجهی‌ كولین، پروتئین، كاروتینوئید و زآكسانتین‌ است. كولین‌ موجود در تخم‌مرغ‌ به‌ حفظ‌ حافظه‌ در زمان‌ پیری‌ كمك‌ می‌كند. كارتینوئید نیز از ابتلا به‌ بیماری‌های‌ چشمی‌ مربوط‌ به‌ پیری‌ مثل‌ آب‌ مروارید جلوگیری‌ می‌كند.
بهترین‌ راه‌ استفاده: تخم‌مرغ‌ را می‌توانید به‌ حالت‌ آب‌پز، جوشانده‌ یا خاگینه‌ استفاده‌ كنید.
فقط‌ به‌ یاد داشته‌ باشید كه‌ پختن‌ آنها با مقدار زیادی‌ كره‌ یا روغن‌ برایتان‌ ضرر دارد.

سیر‌


سیر هم‌ حاوی‌ مقدار زیادی‌ از آنتی‌اكسیدان‌ها است.
اثرات‌ آن‌ روی‌ سلامتی: سیر از لخته‌ شدن‌ خون‌ جلوگیری‌ كرده‌ و خطر سكته‌ را كاهش‌ می‌دهد. همچنین‌ با كشتن‌ سلول‌های‌ سرطانی‌ مقدار زمان‌ زنده‌ ماندن‌ را در افراد سرطانی‌ افزایش‌ می‌دهد.
بهترین‌ راه‌ استفاده: بهتر است‌ كه‌ سیر را به‌ حالت‌ خام‌ استفاده‌ كنید. می‌توانید آن‌ را خرد كرده‌ و به‌ محتویات‌ سالادتان‌ اضافه‌ كنید.

لوبیا قرمز‌


حاوی‌ مقدار زیادی‌ فیبر قابل‌ حل‌ است.
اثرات‌ آن‌ روی‌ سلامتی: فیبر به‌ حفظ‌ سلامتی‌ سیستم‌ گوارشی‌ كمك‌ بسیاری‌ می‌كند و یك‌ سیستم‌ گوارشی‌ سالم‌ نیز از ابتلا به‌ دیابت‌ و سرطان‌ روده‌ جلوگیری‌ می‌كند. فیبر قابل‌ حل‌ همچنین‌ كلسترول‌ و قند خون‌ را پایین‌ می‌آورد.
بهترین‌ راه‌ استفاده: هم‌ لوبیای‌ خشك‌ و هم‌ لوبیای‌ كنسرو شده‌ این‌ اثرات‌ خوب‌ را روی‌ سلامتی‌ می‌گذارند. خوب‌ است‌ كه‌ مقداری‌ از این‌ لوبیاها را هم‌ در غذاهای‌ مورد علاقه‌تان‌ بیندازید یا آنها را به‌ غذاهای‌ مكزیكی‌ اضافه‌ كنید.

گردو‌


گردو حاوی‌ مقدار قابل‌ توجهی‌ اسید چرب‌ امگا3 است.
اثرات‌ آن‌ روی‌ سلامتی: اسید چرب‌ امگا 3 نه‌ تنها از لخته‌ شدن‌ خون‌ و ابتلا به‌ بیماری‌های‌ قلبی‌ جلوگیری‌ می‌كند، همچنین‌ می‌تواند از افسردگی‌ و ورم‌ مفاصل‌ هم‌ جلوگیری‌ كند.
بهترین‌ راه‌ استفاده: بهتر است‌ كه‌ گردو را به‌ حالت‌ تازه‌ بعد از بیرون‌ آمدن‌ آن‌ از پوست‌ استفاده‌ كنید. اما تا دو هفته‌ بعد از بیرون‌ آمدن‌ از پوست‌ هم‌ می‌توانند تا حدودی‌ تازگی‌ خود را حفظ‌ كنند، به‌ شرط‌ اینكه‌ در مكان‌های‌ خشك‌ و خنك‌ نگهداری‌ شوند. از گردو می‌توانید برای‌ تزیین‌ روی‌ سالاد هم‌ استفاده‌ كنید.


محصولات‌ سویا‌


حاوی‌ هورمون‌های‌ گیاهی‌ ایزوفلاون‌ است.
اثرات‌ آن‌ روی‌ سلامتی: سویا به‌ پایین‌ آمدن‌ میزان‌ LDL ناسالم‌ در كلسترول‌ خون‌ كمك‌ می‌كند كه‌ فشارخون‌ را پایین‌ آورده‌ و احتمال‌ حملات‌ قلبی‌ را نیز كاهش‌ می‌دهد.
بهترین‌ راه‌ استفاده: توفوی‌ سفت‌ بهترین‌ منبع‌ سویا است‌ و برخلاف‌ باور عموم‌ توفو طعم‌ بدی‌ ندارد.

سیب‌


سیب‌ سرشار از آنتی‌اكسیدان‌هایی‌ مثل‌ كورستین‌ است. همچنین‌ حاوی‌ فیبرهای‌ قابل‌ حل‌ مثل‌ پكتین‌ است.
اثرات‌ آن‌ روی‌ سلامتی: كورستین‌ كه‌ یكی‌ از بهترین‌ آنتی‌اكسیدان‌ها به‌ شمار می‌رود، از ابتلا به‌ سرطان‌ و از لخته‌ شدن‌ خون‌ جلوگیری‌ می‌كند.
پكتین‌ نیز سطح‌ كلسترول‌ خون‌ را پایین‌ می‌آورد و سموم‌ سرطان‌زا را از جریان‌ خون‌ دفع‌ می‌كند.
بهترین‌ راه‌ استفاده: بهتر است‌ سیب‌ را به‌ حالت‌ خام‌ و با پوست‌ استفاده‌ كنیم، چون‌ كورستین‌ در پوست‌ سیب‌ موجود است.


آوكادو‌


آوكادو حاوی‌ مقدار قابل‌ توجهی‌ فیبر است‌ و حتی‌ بیش‌ از موز پتاسیم‌ در خود دارد.
اثرات‌ آن‌ روی‌ سلامتی: نه‌ تنها باعث‌ صافی‌ و نرمی‌ پوست‌ می‌شود، بلكه‌ از بالا رفتن‌ فشار خون، بیماری‌های‌ قلبی‌ و انواع‌ بخصوصی‌ از سرطان‌ها به‌ویژه‌ سرطان‌ روده‌ نیز جلوگیری‌ می‌كند.
بهترین‌ راه‌ استفاده: فقط‌ كافی‌ است‌ كه‌ پوست‌ آن‌ را كنده‌ و خام‌ بخورید. می‌توانید آن‌ را با گوجه‌فرنگی، آبلیمو، فلفل‌ هالپانو و نمك‌ نیز تركیب‌ كرده‌ و سس‌ گواكامولی‌ از آن‌ بسازید.

موز‌


موز حاوی‌ مقدار زیادی‌ پتاسیم، منیزیم‌ و فلیت‌ است. اثرات‌ آن‌ روی‌ سلامتی: پتاسیم‌ از بالا رفتن‌ فشار خون‌ جلوگیری‌ كرده‌ و احتمال‌ سكته‌ را پایین‌ می‌آورد.
فلیت‌ به‌ رشد صحیح‌ بافت‌ها كمك‌ كرده‌ و از ابتلا به‌ بیماری‌های‌ قلبی‌ و سرطان‌ جلوگیری‌ می‌كند.
بهترین‌ راه‌ استفاده: دقیقاً‌ مثل‌ میمون‌ها به‌ راحتی‌ موز را پوست‌ كنده، بخورید و لذت‌ ببرید.
به‌ نظر می‌رسد كه‌ میمون‌ها بیش‌ از آنچه‌ ما فكر می‌كنیم‌ باهوش‌ هستند.

انگور قرمز‌


انگور قرمز حاوی‌ آنتی‌اكسیدان‌های‌ قوی‌ كاتچین‌ و نوعی‌ پلی‌ فنول‌ به‌ نام‌ رسیراترول‌ است.
اثرات‌ آن‌ روی‌ سلامتی‌ كاتچین‌ به‌ از بین‌ بردن‌ رادیكال‌های‌ آزاد كمك‌ كرده‌ و از ابتلا به‌ سرطان‌ جلوگیری‌ می‌كند.
تحقیقات‌ جدید نیز نشان‌ می‌دهد كه‌ رسیراترول‌ میزان‌ كلسترول‌ خون‌ را كاهش‌ می‌دهد و از پیشرفت‌ سرطان‌های‌ پوستی‌ و سایر سرطان‌ها جلوگیری‌ می‌كند.
بهترین‌ راه‌ استفاده: نوشیدن‌ یك‌ یا دو لیوان‌ آب‌ انگور در روز برای‌ این‌ منظور كافی‌ است. اما مصرف‌ بیشتر از این‌ میزان‌ می‌تواند اثرات‌ خوب‌ این‌ ماده‌ را از بین‌ ببرد.

اسفناج‌

اسفناج‌ یكی‌ از سالم‌ترین‌ سبزیجات‌ به‌ حساب‌ می‌آید. به‌ اندازه‌ سیر در خود آنتی‌اكسیدان‌ داشته‌ و منبع‌ خوبی‌ برای‌ اسیدفولیك‌ و ویتامین‌های‌ A و C به‌ شمار می‌رود.
اثرات‌ آن‌ روی‌ سلامتی: اسفناج‌ تاءثیر بسیار مثبتی‌ روی‌ سلامتی‌ شما دارد.
اسفناج با سرطان، بیماری‌های‌ قلبی‌ و اختلالات‌ مغزی‌ مبارزه‌ می‌كند. بهترین‌ راه‌ استفاده: اسفناج‌ خام‌ یا بخارپز شده‌ بهترین‌ نوع‌ خوردن‌ این‌ ماده‌ مفید غذایی‌ می‌باشد. می‌توانید آن‌ را با گوجه‌فرنگی، گردو و تخم‌مرغ‌ آب‌پز تركیب‌ كرده‌ و سالاد خوشمزه‌ بسازید.

رازیانه‌

رازیانه‌ كه‌ جزو سبزیجات‌ ایتالیایی‌ است، حاوی‌ مقدار زیادی‌ ویتامین‌ A، كلسیم، پتاسیم‌ و آهن‌ است.
اثرات‌ آن‌ روی‌ سلامتی: رازیانه‌ به‌ برطرف‌ كردن‌ مشكلات‌ گوارشی‌ كمك‌ می‌كند. آهن‌ و ویتامین‌ A موجود در این‌ گیاه‌ به‌ سلامت‌ پوست‌ و ناخن‌ كمك‌ به‌سزایی‌ می‌كند. از خستگی‌ و كم‌خونی‌ نیز جلوگیری‌ می‌كند. بهترین‌ راه‌ استفاده: رازیانه‌ را می‌توانید به‌ صورت‌های‌ مختلفی‌ استفاده‌ كنید: خام، بخارپز شده‌ یا سرخ‌ شده‌
بخورید تا زنده‌ بمانید...

حال‌ كه‌ با فواید این‌ مواد غذایی‌ آشنا شدید، بهتر است‌ كه‌ حتماً‌ آنها را در برنامه‌ غذایی‌تان‌ بگنجانید تا همیشه‌ سالم‌ مانده‌ و عمری‌ طولانی‌ داشته‌ باشید. منبع: daneshju.ir

اینها عوامل عمده ای کاهش طول عمر بود. اگر واقعا عمر طولانی و سلامت و نشاط جسمی و روحی می خواهید ضمن ورزش و تغذیه و خواب کافی عادت های فوق را به تدریج ترک کنید. بخصوص در دنیای امروز که همین سیستیمی که پشت آن نشسته اید بشریت را در چنگ خود اسیر کرده است خطر عدم تحرک و بلعیده شدن توسط کامپیوتر بیشتر از هرزمانی دیگراست. عمر طولانی می خواهید فقط با ورزش،تغذیه کافی،کناره گیری از کاربیش از حد با کامپیوتر به دست خواهد آمد.

یک وسیله ای ساده و ارزان اما صد در صد اثر گذار در حفظه سلامتی و طول عمر شما

آیا واقعا می خواهید عمر طولانی و بدن سالم و با نشاط داشته باشید؟


بهترین وسیله برای حفظ سلامتی

با این وسیله ای خیلی ارزان و ساده همیشه سالم و دارای عمر طولانی باشید

وسیله ای برای داشتن عمر طولانیبرای دیدن توضیحات بیشتر و خرید پستی ارزانترین و بهترین

 وسیله برای حفظ سلامتی و نشاط اینجا کلیک
کنید.

سفارش پستی بدن ساز معجزه آسای قرن
 
و تحویل هزینه دم در منزل با خیال آسوده.

=============

داشتن عمر طولانی با این وسیله ای ورزشی

آسانتر از آن است که فکر کنید
نوع مطلب :
برچسب ها : چگونه، عمر طولانی، داشته باشیم، داشتن عمر طولانی، دلایل طولانی عمر کردن، عمر زیاد، چه چیزهای عمر را طولانی می کند،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 11 تیر 1397 03:02 ب.ظ
Wonderful blog! I found it whiⅼe surfing around on Yahoo News.
Ⅾo yօu haѵe аny tips oon һow to get listed іn Yahoo
News? Ӏ've beеn trying for a ᴡhile but I never
seem to get there! Thank you
یکشنبه 10 تیر 1397 01:37 ق.ظ
Excellent, what a webpage іt іs! This webpage pгovides helpful data to us, keep it up.
یکشنبه 10 تیر 1397 01:33 ق.ظ
Excellent, what a webpage іt іs! This webpage pгovides helpful data to us, keep it up.
شنبه 2 تیر 1397 05:33 ق.ظ
I reallyy like looҝing through ɑ post tһat cɑn maҝе men annd women tһink.

Alsⲟ, thbanks for allowing fоr mme to comment!
یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 02:35 ق.ظ
Simpl wissh to say your article is as astounding. The clearness in your post is just excellent and i could assume you are an expert on this subject.
Well along with your permission allow me to seize your RSS
feed to stay up to date with imminent post. Thank yoou one millioon and please carty on the rewarding work.
شنبه 1 اردیبهشت 1397 05:13 ق.ظ
Heya i aam forr tthe fkrst time here. I fond this board annd I find It truly
ueful & it helpd mee outt much. I hope to give omething back
and aid otherrs like you aided me.
جمعه 17 آذر 1396 10:14 ق.ظ
Awesome article.
دوشنبه 30 مرداد 1396 01:26 ب.ظ
I enjoy reading a post that will make people think.
Also, thank you for permitting me to comment!
شنبه 14 مرداد 1396 08:44 ق.ظ
Heya i am for the first time here. I came across this board and I
find It truly useful & it helped me out a lot. I hope to give something back and help others like you helped me.
پنجشنبه 8 تیر 1396 09:47 ق.ظ
Hi, Neat post. There's a problem together with your website in web explorer,
could test this? IE nonetheless is the marketplace chief
and a good part of other folks will leave out your great writing
due to this problem.
سه شنبه 6 تیر 1396 12:14 ب.ظ
I got this web page from my pal who shared with me regarding this web page and at the moment this time I am browsing this website and reading very
informative posts here.
جمعه 8 اردیبهشت 1396 11:57 ق.ظ
I loved as much as you will receive carried out
right here. The sketch is tasteful, your authored subject
matter stylish. nonetheless, you command get got an shakiness over that you wish be delivering the following.

unwell unquestionably come further formerly again as exactly the same nearly very
often inside case you shield this hike.
دوشنبه 28 فروردین 1396 07:28 ق.ظ
Hello! I've been following your site for a while now and finally got the bravery to go ahead and give you a shout out from Lubbock Texas!
Just wanted to tell you keep up the good job!
دوشنبه 21 فروردین 1396 10:08 ق.ظ
I pay a visit daily a few websites and websites to read articles or reviews,
but this website offers feature based posts.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :